Kategorie
Zadat poptávku

Zadejte stručné znění Vaší poptávky:

Naše firma

Firma Sklo Šteigl & junior se zabývá broušením skla, nápojových sklenic, karaf a to samé v rytém skle. Listrujeme sklo, fondujeme, stříkáme barvu. V reklamě používáme pískování skla, loga firem, poháry pro sportovní turnaje, loga pro města a dárkové předměty: Těžítka, sklenice, poháry...

Sklo zlatíme a smaltujeme, používáme veškeré dostupné technologické postupy. Dále se zabýváme zhotovením kopií replik, historického skla.

Repliky zhotovujeme dle dochovalých depozitů muzeií, soukromých sbírek. Dále zhotovujeme maturitní sklenice, jubilejní číše, reklamní předměty dle přání zákazníka.

Sklářství má v Čechách a na Moravě tisíciletou, nikdy nepřerušenou výrobní a umělecko řemeslnou výtvarnou tradici. Potřebné předpoklady pro jeho rozvoj byly tady od nepaměti, nejednou v minulosti přispěli čeští skláři vlastními technologickými a uměleckými objevy k rozkvětu světové sklářské kultury.

Byli z nich dobří učitelé sklářů sousedních i vzdálených zemí. Naučili se sklo k hmotě barvit i odbarvovat, tvarovat a zušlechťovat broušením, rytím a malováním. Nic neproslavilo Čechy ve světě víc jak sklo.